Lautaro: Në Brazil, gjithmonë e njëjta histori

Në fushë në pjesën e dytë, Lautaro Martinez u prek thellë nga ajo që ndodhi para Brazil-Argjentinë, me tifozët e Albiceleste të rrahur nga policia braziliane me shumë tifozë të lënduar. Zikaltëri, i cili më pas u kënaq me festimet për fitoren 1-0, ka komentuar edhe incidentin në rrjetet sociale. “Është turp çdo gjë që

Vazhdoni leximin →

Dhunë në Maracana

Argjentina ka arritur që të marrë një fitore të madhe 1-0 ndaj Brazilit në mitikun Maracana, në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Botërorit të vitit 2026. Kjo ishte një disfatë historike për pesë herë Kampionët e Botës duke qenë se për herë të parë u mposhtën në shtëpi në një ndeshje kualifikuese për Botëror.

Vazhdoni leximin →

Ronaldinho sërish në telashe

Ronaldinho, ish-“ylli” i Barcelonës dhe Milanit, si dhe i kombëtares braziliane, po përjeton një fund negativ të vitit 2023. Në fakt, sipas asaj që u raportua në shtypin e Amerikës së Jugut, agjencia e të ardhurave e shtetit Rio Grande do Sul, urdhëroi sekuestrimin e dy prej pronave të tij të paluajtshme në Brazil, vendndodhja

Vazhdoni leximin →

Neymar në gjyq për keqtrajtimin e pastrueses

Një ish-punonjëse shtëpie ka akuzuar yllin brazilian të futbollit Neymar në Gjykatën e Punës në Paris për punë të paligjshme, kushte të pahijshme të punës, mospagesë të orarit shtesë dhe mungesë pushimi me pagesë. Sipas Le Parisien, që ka bërë të ditur informacionin,  ajo kërkon 368 mijë euro dëmshpërblim. Duke regjistruar orarin e saj të

Vazhdoni leximin →

Ancelotti planifikon rinovimin

Të gjithë presin që Karlo Ançeloti të marrë drejtimin e kombëtares së Brazilit verën e ardhshme, pas skadimit të kontratës me Real Madrid. Shtypi spanjoll madje ka përmendur edhe trajnerin e preferuar për ta zëvendësuar, që është Xavi Alonso i Bajer Leverkusen. Megjithatë, duket se historia e trajnerit më të sukseshëm italian me klubin më

Vazhdoni leximin →

Frikë për Neymar, tentojnë t’i rrëmbejnë vajzën

Nëymar po kalon një periudhë aspak të qetë në Brazil ku përveç divorcit të mundshëm nga Bruna Biancardi, por përballet edhe me keqbërësit. Disa persona ende të panjohur kanë tentuar të rrëmbejne vajzën e sapolindur dhe të fejuarën e sulmuesit që vazhdon të qëndrojë në shtëpi pas operacionit në gju për shkak të një dëmtimi

Vazhdoni leximin →

Nemar sërish në kurthin e tradhtisë

Neymar nuk e vuan aspak dëmtimin e pësuar me Kombëtaren që do ta mbajë jashtë për më shumë se 8 apo 9 muaj pasi e kalon dhimbjen në mënyrën e tij. Në vendlindje, sulmuesi është vënë sërish në qëndër të vëmendjes mediatike për shkak të tradhëtisë së radhës në dëm të të fejuarës, Bruna Biancardi.

Vazhdoni leximin →

Neymar nuk rrezikon karrierën

Nuk do ta mbyllë karrierën dëmtimi më i fundit i Neymar edhe pse ai do të qëndrojë për dis amuaj arg fushave të blerta. Janë orë të vështira këto të ditëve të fundit për sulmuesin brazilian i cili ka pësuar një nga dëmtimet më të rënda të karrierës së tij. Bëhet fjalë për këputjen e

Vazhdoni leximin →

Karriera e Neymar në rrezik

Neymar ka këputur ligamentin e kryqëzuar të përparmë dhe meniskun në ndeshjen kualifikuese të Kupës së Botës 2026 kundër Uruguajit. Këtë e ka konfirmuar klubi ku ai aktualisht luan, Al Hilal. Ky është një dëmtim i madh dhe me shumë mundësi mund ta shtyjë brazilianin t’i japë fund karrierës. Ai do të humbasë të paktën

Vazhdoni leximin →

Neymar i përndjekur nga malllkimi i dëmtimeve

Sikur të mos mjaftonte humbja me Uruguajin, sulmuesi i Brazilit, Neymar ka pësuar një dëmtim. Në sfidën kualifikuese për Botërorin 2026, në fundin e pjesës së parë, O’Ney ra keq në tokë, teksa u largua nga fusha me lot në sy. Ende nuk dihen shkalla e dëmtimit dhe zona specifike e lëndimit të tij. Kjo

Vazhdoni leximin →