Katër yje do të largohen këtë verë nga Liverpuli

Po flasim për disa lojtarë mjaft të dashur për tifozët, sidomos për Roberto Firminon, sulmuesin brazilian, që u bë i famshëm për shumë vite me radhë në krah të Mohamed Salahut dhe Sadio Manesë. Futbollisti i talentuar do të provojë të luajë diku tjetër që nga sezoni i ardhshëm, ndërsa bashkë me të nga Liverpuli

Vazhdoni leximin →

Barcelona regjistron 6 lojtarë në La Ligë, realizohet “profecia” e Laportës!

Jo më kot bleu një fasadë pallati në Madrid, fare pranë “Santiago Bernabeut” për të vendosur fytyrën e tij ndërsa ishte kandidat për zgjedhjet presidenciale të Barcelonës. Zhoan Laporta është padyshim njëri nga numrat 1 më të suksesshëm të Barcelonës, pak a shumë si Zhozep Nunjezi që nisi projektin me filozofinë e Johan Krujfit. Presidenti

Vazhdoni leximin →

Klop: Nuk duam të flasim për fitoren e katër trofeve!

Deri tani është vendosur në kabinet Kupa e Ligës (Karabao), e cila u pronësua vetëm pas penalltive në finalen ndaj Çelsit. Liverpuli fitoi një tjetër ndeshje në “Uembli”, këtë herë gjysmëfinalen e Kupës së Anglisë ndaj Mançester Sitit duke arritur finalen e parë në 10 vjet, me shpresë për të fituar trofeun e parë të

Vazhdoni leximin →

Si ia del Argjentina në Brazil me 4 lojtarë mangut?!

Një e papritur aspak e pakënshme i ndodhi kombëtares së “gauçosve” ndërsa udhëtoi për të luajtur në Brazil ndeshjen eleminatore të Kupës së Botës. Katër lojtarë të Argjentinës, Lo Selso, Romero, Buendia dhe Emiliano Martinez, u detyruan të izolohen pasi autoritetet vendase deklaruan se ata nuk kishin paraqitur asnjë dokument identifikimi. Kjo do të thotë

Vazhdoni leximin →