Roberto Firmino shndërrohet në shënjestrën e Bayernit

Roberto Firmino bëhet objektivi kryesor I Bayernit të Mynihut për sezonin e ardhshëm. Sipas tabloidit britanik The Sun, klubi bavarez është duke përgatitur një ofertë prej 90 milionë Eurosh për kartonin e sulmuesit Brazilian të Liverpoolit Te Bayerni të gjithë janë të ndërgjegjshëm që skiuadra ka nevojë që të rinovohet  për t’u kthyer në dominuesin

Vazhdoni leximin →

Roberto Firmino barazon rekordin e Stiven Xherardit

Liverpuli mundi thellë 5-0, në fazën 1/8 të finaleve të Champions-it, jashtë fushës së vet, në stadiumin “Dragao”, ekipin vendas të Portos dhe një nga golashënuesit ishte Roberto Firmino. Ky futbollist brazilian e shënoi golin e tij, të katërtin për Liverpulin, në min. e 69-të, mbas një aksioni të shkëlqyer, duke barazuar mekëtë gol legjendën

Vazhdoni leximin →

Firmino ne telashe; Federata Angleze e heton per racizem

Derbi mes Liverpulit dhe Evertonit u vu ne hije pas lajmit per hetimet e hapura nga Federata Angleze ne drejtim te futbollistit te Liverpulit, Roberto Firmino. Vendimi i qeverise se futbollit anglez erdhi pas denoncimit te bere nga mbrojtesi i Evertonit, Mejzon Holgejt qe e akuzoi Firminon per racizem. Gjate ndeshjes te se premtes mes

Vazhdoni leximin →