Zhgenjehet Rio Ferdinand; i mohohet liçenca e boksit

Rio Ferdinand nuk do te mund te beje kalimin perfundimtat nga futbolli te boksi profesionist. Federata Britanike e Boksit i mohoi liçencen e ushtrimit te ketij sporti duke ‘e zhgenjyer’ ish mbrojtesin e Mançester Junajtid’. ‘Çdo jave jam stervitur per 4-5 dite qe nga momenti kur bera te ditur synimin tim per t’u ngjitur ne

Vazhdoni leximin →

Ferdinandi – Ramosit: Po ta bëja unë një gjë të tillë, do të kisha turp nga djalin im!

Veprimi aspak sportiv i kapitenit të Realit të Madridit, Serhio Ramos, në ndeshjen finale të Ligës së Kampioneve me Juventusin, kur ai simuloi, në mënyrë të trashë, një rrëzim të tij në fushë, po komentohet gjerësisht në rrjetet sociale. Ky mbrojtës kryesor i Realit të Madridit dhe të përfaqësueses spanjollë, ndërsa është edhe kapiten i

Vazhdoni leximin →