Hipokrizia me akuzat për Valijevën, mos vallë u harrua Karl Ljuisi?!

Mediat perëndimore kanë ditë që kanë nisur një fushatë baltosjeje për patinatoren ruse, Kamila Valijeva, për të cilën u zbuluar se kishte dalë pozitive në një test antidopingu përpara Lojrave Olimpike Dimërore në Pekin. Fushata u kthye në tërbim kur Gjykata e Arbitrazhit Sportiv vendosi që Valijeva mund të vazhdonte të merrte pjesë në Olimpiadë,

Vazhdoni leximin →

Doping ne Serine A, kerkohen shpjegime nga De Vraj

Hija e dopingut shfaqet ne Serine A. Pas rezultatit pozitiv ne testet antidoping te Zhoao Pedros, i erdhi radha Stefan De Vraj qe te marre letren e thirrjes nga Prokuroria Antidoping per te dhene shpjegimet e tij. Me rastin e futbollistit ta Lazios ne te vertete nuk behet fjale per rezultate pozitive ne testet antidoping,

Vazhdoni leximin →

Edhe kombëtarja ruse e futbollin në skandalin e dopingut

Sporti rus vazhdon të vuajë nga skandalet e njëpasnjëshme të dopingut, as sa pothuajse 2/3 e atletëve janë përjashtuar tashmë nga të gjitha aktivitetet. Së fundmi edhe Kombëtarja ruse e futbollit është përfshirë nga një skandal i tillë, ndërkohë që i gjithë ekipi që mori pjesë në Kupën e Botës 2014 është vendosur nën hetim

Vazhdoni leximin →

Doping në futbollin argjentinas, 2 lojtarë të River Plate rezultuan pozitivë në testet antidoping.

Dopingu mbërthen River Plate. Dy futbollistë të kësaj skuadre, Lucas Martinez dhe Camiloa Mayada rezultuan pozitivë në testet antidoping të kryer përpara disa javëve gjatë ndeshjeve të Kupës së Libertadores me substancën Idrioklorotiazid, një lëndë kjo që është në gjengdje të fshehë edhe substancat e tjera doping. Por problemet nuk mbyllen me kaq. JMedia argjentinase

Vazhdoni leximin →