Mohamed Salah: Më e keqja e Liverpulit ka kaluar

Tetë humbje në 14 ndeshjet e fundit është një rezultat që do të turpëronte edhe një ekip për mbijetesë, jo më kampionen në fuqi të Anglisë, por ja që kjo gjë ndodhi dhe Liverpuli duhet të bëjë kthesë. Sulmuesi kryesor i ekipit, Mohamed Salah, beson se kjo gjë do të ndodhë, dhe e merr optimizmin

Vazhdoni leximin →

Interi ndihet i sigurt: Zaniolon, Tonalin, Kumbullën i kemi në dorë!

Të paktën, kështu shkruajnë mediat në rrjet, që janë me ngjyrë zikaltër. Sipas “passioneinter.com”, drejtori Bepe Marota ka marrë një “pohim” nga Sandro Tonali, mesfushori i Breshës, që cilësohet si “Pirlo i ri”. Po ashtu, mediat italiane shkruajnë se Interi ka “trokitur” tek Roma për Zaniolon, ndonëse nuk është e qartë nëse mund të arrihet

Vazhdoni leximin →

UEFA ka besim: Rifillimi i futbollit është i mundur

Janë qeveritë e vendeve evropiane ato që kanë fjalën e fundit përsa I përket cështjet së rifillimit të kampionateve, por te UEFA besimi për riprogramimin e tij nuk mungon. Vetë qeveria e futbollit evropian, nëpërmjer profesor Tim Mayer, e ka shprehur këtë besim për rikthimin e futbollit të luajtur sigurisht duke respektuar protokollet sanitare që

Vazhdoni leximin →