Liverpuli mund të barazojë rekordin e Sitit ndaj Junajtidit

Shpesh ndodh një koincidencë e tillë, që një ekip mund të realizojë diçka të madhe pikërisht përballë rivalit më të “urryer”. Liverpuli pritet të barazojë rekordin e Mançester Sitit me 18 fitore radhazi në Premier Ligë, në ndeshjen e së dielës ndaj Mançester Junajtidit. Skuadra e Klopit ka arritur në 17, dhe në “Old Traford”

Vazhdoni leximin →

Një histori e vjetër spiunazhi trondit Premier Ligën, interesi s’njeh kufij!

Dikur, në kohën e Luftës së Dytë Botëore, një ministër i jashtëm i Portugalisë bënte një pyetje, në dukje të pafajshme: “Përse shtete nuk merren vetëm me kundërspiunazh, do të lehtësoheshin shumë gjëra”. Këtë gjë ndoshta nuk e kanë menduar në Angli, ku Liverpuli dhe Mançester Siti janë përfshirë në një skandal spiunazhi që dëmton

Vazhdoni leximin →

Siti beson tek titulli edhe pse ka vetëm një qendërmbrojtës “gjallë”!

Nëse do ta pyesësh Bernardo Silvën, ai përgjigjet pozitivisht. Po, Mançester Siti mund ta fitojë titullin në Premier Ligë, dhe të luftojë për Championsin këtë sezon. Kjo, edhe pse për momentin trajneri Pep Guardiola ka vetëm një qendërmbrojtës të aftë për të luajtur, Nikolas Otamendin. Xhon Stounsi u dëmtua, ndërsa më parë përfundoi në infermieri

Vazhdoni leximin →