Çfarë lajmi tek Reali, kapiteni Ramos kthehet në formacion!

Prej shumë javësh, Reali i Madridit kishte dalë nga faqet e para të gazetave apo titujt kryesorë të emisioneve sportive, dhe jo më kot. Pavarësisht kthimit të Zidanit, skuadra “merenges” ishte krejtësisht jashtë çdo objektivi dhe paraqitjet në fushë vazhdonin të ishin për t’u harruar. Më shumë flitej për blerjet e mëdha të verës, por

Vazhdoni leximin →

Reali mundej, Sergio Ramosi xhironte dokumentarin!

Ishte padyshim një rastësi fatkeqe, që mund t’i ndodhë çdo futbollisti në botë, sado i madh që të jetë. Sergio Ramosi kishte pranuar të xhiroheshin pjesë nga dokumentari për karrierën e tij, ndërsa Reali luante ndaj Ajaksit në “Bernabeu”. Tre kameramanë u ndodhën në zonën VIP (siç tregon fotoja), të rezervuar vetëm për kapitenin, me

Vazhdoni leximin →

Spanja humb Mjeshtrin Iniesta, por siguron kapitenin Ramos

Që nga shtatori, Spanjës dhe futbollit botëror do t’i mungojë diçka e madhe. Kjo “diçka” e ka emrin Andres Iniesta, dhe ata që do të duan ta ndjekin sërish magjinë e tij, duhet të blejnë dy bileta për në Japoni, një avioni dhe një për në stadium. “Don Andres” e ka mbyllur me seleksionin spanjoll

Vazhdoni leximin →