Simeone pati të drejtë për Realin, por edhe për arbitrin

Pavarësisht fitores 7-3 në derbin miqësor në SHBA, Diego Pablo Simeone u tregua i kujdesshëm në prag të derbit të La Ligës ndaj Realit. Trajneri i Atletikos doli i saktë në parashikim, pasi sfida përfundoi në barazim pa gola, edhe pse u luajt në “Uanda Metropolitano”, pra në fushën e Atletit. Argjentinasi pati të drejtë

Vazhdoni leximin →

Reali është serioz kur në fushë ka Benzemanë dhe … Ramosin!

“Madridi duhet t’i bëjë gjithashtu një dokumentar kapitenit”. Një opinionist i gazetës “Marka” gjykon pikërisht kështu dhe ka të drejtë, pasi Reali fitoi në fushën e Seviljes për La Ligën, duke pasur në formacion më në fund Sergio Ramosin. “Me Ramosin” ndryshon shumë nga “pa Ramosin”, siç ndryshuan shumë ndeshjet në Sevilje me atë në

Vazhdoni leximin →

Çfarë lajmi tek Reali, kapiteni Ramos kthehet në formacion!

Prej shumë javësh, Reali i Madridit kishte dalë nga faqet e para të gazetave apo titujt kryesorë të emisioneve sportive, dhe jo më kot. Pavarësisht kthimit të Zidanit, skuadra “merenges” ishte krejtësisht jashtë çdo objektivi dhe paraqitjet në fushë vazhdonin të ishin për t’u harruar. Më shumë flitej për blerjet e mëdha të verës, por

Vazhdoni leximin →

Reali mundej, Sergio Ramosi xhironte dokumentarin!

Ishte padyshim një rastësi fatkeqe, që mund t’i ndodhë çdo futbollisti në botë, sado i madh që të jetë. Sergio Ramosi kishte pranuar të xhiroheshin pjesë nga dokumentari për karrierën e tij, ndërsa Reali luante ndaj Ajaksit në “Bernabeu”. Tre kameramanë u ndodhën në zonën VIP (siç tregon fotoja), të rezervuar vetëm për kapitenin, me

Vazhdoni leximin →