PSG, Icardi bën portierin; cfare pritjeje ndaj gjuajtjes së Neymar

Paris Saint Germain vijon përgatitjet për ndeshjen cerekfinale të Ligës së Kampioneve me Atalantën në qendrën e grumbullimit në Faro të Portugalisë. Pavarësisht dëmtimeve dhe dyshimet për formacionin te Paris Saint Germaini duket e mbizotëron një klimë e qetë dhe futbollistët po argëtohen. Gjatë një séance stërvitore, Mauro Icardi vendosi të veshë dorezat e portierit

Vazhdoni leximin →

Okampos, një sulmues dhe një portier i vërtetë për Championsin! Sevilja e di këtë!

Suksesi në futboll dihet që është kolektiv, por shpesh janë individët që shkëlqejnë fort. Në duelin e ligës spanjolle të futbollit, Sevilja-Eibar, heroi ishte sulmuesi vendas, Lukas Okampos, i cili shënoi golin e vetëm, që i dha fitoren skuadrës seviljane, por bëri edhe më shumë se kaq. Futbollisti që ka luajtur për Milanin, u tregua

Vazhdoni leximin →

Barcelona pret Mesin, ndoshta Leo pret Ronald Kumanin

Në “Kamp Nou” po flitet për rinovimin e kapitenit, dhe Erik Abidal foli për këtë, ndërsa u pyet nga gazetarët. Rinovimi i Lionel Mesit është një përparësi për Barcelonën, dhe Abidali sqaroi se përfaqësues të klubit po punojnë me njerëzit e Mesit për të arritur një marrëveshje. Gjithsesi, gjithnjë e më shumë po flitet për

Vazhdoni leximin →

Bolonja, pritje drithëruese për Sinisha Mihajlovic në Dall’Ara

Një duartrokitje e gjatë pushtoi stadiumin Dall’Ara në momentin kur folësi përmendi emrin e Sinisha Mihajlovic  që ka nisur një betejë të vështirë me leuceminë. Rikthimi I trajnerit serb të Bolonjës u përjetua mes mijëra emocionesh dhe me një koreografi speciale. Të gjithë tifozët pa përjashtim ishin në këmbë për ta përshëndetur dhe ai, Mihajlovic,

Vazhdoni leximin →