Arsenal, të “ndriti  fati” , ja oferta për Mustafin  që s’e duan tifozët

Mediume angleze dhe italiane vënë në dukje se Roma është e interesuar për shërbimet e mbrojtësit të Arsenalit, Shkodran Mustafi. Në fakt, “ujkonja” romane ka nevojë për mbrojtës dhe duket se stoperi i Arsenalit është kapur nga “radari” i Romës që, sikurse thuhet, ka nisur një interesim konkret për futbollistin e lartpërmendur, për të cilin

Vazhdoni leximin →

Reali – në sulmin e fundit për mesfushorin e shumëdëshiruar

Mediumet në Angli vënë në dukje se Reali i Madridit po përgatit ofertën e fundit për një nga mesfushorët më të kërkuar të botës. “San” shkruan se klubi “mbretëror” do t’i dërgojë së shpejti ofertë Totenhemit për shërbimet e Kristian Eriksenit. Sipas gazetës, Reali është gati t’i ofrojë Totenhemit 60 milionë sterlina për futbollistin danez

Vazhdoni leximin →

Juventus e ke seriozisht, 100 milionë plus Dibalën për Nejmarin?!

Cila mund të quhet “shashkë” dhe cila goditje “me municion të vërtetë”?! Juventusi nuk është mëtues i ri në garën për Nejmarin, por është klubi që solli lajmin më të ri për transferimin e ri rekord të futbollit botëror. Media braziliane, “Globoesporte.com” njofton se kampionët e Italisë kanë bërë ofertën më të fundit për supertalentin

Vazhdoni leximin →