E kerkon Ancelotti, Emre Can drejt Evertonit?

Emre Can mund të kthehet në Premier League dhe në qytetin e Livepoolit ku jetoi për 4 vjet. vetëm se këtë radhë ai me shumë mundësi do të veshë fanelën e Evertonit, rivalit të skuadrës së The Reds të Jurgen Klopp. Sipas tabloidit ‘Mirror’, është vetë trajneri i Evertonit, Carlo Ancelotti  që kërkon të ketë

Vazhdoni leximin →

Gabigol, Flamengo I bën ofertën përfundimtare Interit

Që nga 1 janari, Gabriel Barbosa ‘Gabigol’ është sërish  futbollist I Interit. Kontrata e huazimit me Flamengon përfundoi por klubi Brazilian ka ndërmend të blejë pëfundimisht kartonin e sulmuesit pas sezonit të jashtëzakonshëm që zhvilloi. Burime pranë presidentit të Flamengos Rodolfo Landim, konfirmojnë se kampionët e Brazilit dhe të Copa Libertadores kanë dërguar në zyrat

Vazhdoni leximin →

Napoli në merkato, I bëjnë ofertë Arsenalit për Torreirën

Pasi siguroi shërbimin e Amrabat për sezonin e ardhshëm, Napoli hedh sytë te një tjetër futbollist. Skuadra napoletane po mendon të përforcojë repartin e mesfushës teksa vë në shënjestër Lukas Torreira që e konsiderojnë si lojtarin e duhur për këtë repart. Mësohet se Drejtori Sportiv I Napolit, Xhuntoli, tashmë ka hyrë në kontakte me Arsenalin

Vazhdoni leximin →