Alarm në derbin e Beogradit, epidemiologu kritikon Partizanin dhe Crvena Zvezdën

Predrag Kon, epidemiologu serb nënvizoi  gjatë një programi televiziv se  eventet sportive duhet të zhvillohen nën kushte të caktuara përsa u përket tifozëve të pranishëm në stadium dhe zbatimit të distancimit fizik. Ishin të shumta ndeshjet të rëndësishme të zhvilluara pas pandemisë që u konsideruan si evente të rrezikshma nga shumë persona për shkak të

Vazhdoni leximin →

Festa e tifozëve nën akuzë, Liverpool: E papranueshme

‘E papranueshme!’. Liverpool nëpërmjet një komunikatë për shtyp, kritikoi sjelljen e tifiozëve të tij që në mesnatën mes të premtes dhe të shtunës, festuan titullin e The Reds në Premier League pas 30 vitesh pritjeje duke injoruar distancimin social dhe duke rrezikuar sigurinë publike pavarësisht apelit të bërë nga vetë klubi dhe policia për rrezikun

Vazhdoni leximin →

Gazetari brazilian: Murinjo, tek Totenhemi vetëm prej emrit!

Quhet Mauro Sezar Pereira, punon në televizionin amerikan ESPN, por në redaksinë e Brazilit. Pereira ka lavdëruar shumë një trajner portugez, për të kritikuar një tjetër. i lavdëruari është Zhorge Zhezus, trajneri i Flamengos që fitoi kampionatin brazilian dhe Kupën Libertadores (e që u mund me shumë vështirësi nga Liverpuli në Kupën e Botës për

Vazhdoni leximin →

Kyrgios nuk ua kursen kritikat, protagonistëve të Adria Tour: Askush të mos flasë për budallallëqet e mia

Nick Kyrgios ishte një prej tenistëve që kritikoi më ashpër sjelljet e kolegëve të tij që morën pjesë në ‘Adria Tour’ ku 8 persona rezultuan pozitivë me coronavirus mes të cilëve 4 tenistë profesionistë si Novak Djokovic, Borna Coric, Grigor Dimitrov dhe Viktor Troicki Australiani qe e kaloi kohën e izolimit në Canberra dhe që

Vazhdoni leximin →

Keane për De Gean: Do të zihesha me grushta me të

Manchester United e rinisi Premier League me një shije gjysmë të ëmbël. Skuadra e Djajve të Kuq, sigurisht mori një pikë të cmuar në fushën e Tottenhamit pas barazimit 1-1 me skuadrën e Mourinhos, por mënyra sesi e shënoi golin skuadra londineze me Bergëijn lëndoi shumë prej tifozëve të Djajve të Kuq dhe mes tyre

Vazhdoni leximin →