Inter, tjetër problem; Bajerni nuk dëshiron të blejë Perishic

Interi është skuadra më aktive në merkaton e janarit, por pas dështimit të bisedimeve për shkëmbimin Politano-Spinazzola, te zikaltrit shfaqet një tjetër problem që vjen nga Gjermania; Bajerni nuk dëshiron të blejë përfundimisht kartonin e Perishic, dicka që do të ndihmonte zikaltrit të arkëtonin të ardhura për të financuar blerjet e reja. Lajmi publikohet nga

Vazhdoni leximin →

Është zyrtare; Oliver Kahn kthehet te Bajerni I Mynihut

Oliver Kahn feston vitin e ri me kthimin te Bajerni I Mynihut si pjesëtar I bordit drejtues të klubit bavarez ku ai u aktivizua si futbollist në periudhën 1994-2008 dhe me të cilin fitoi 8 tituj në Bundesligë, Ligën e Kampioneve dhe Kupën Interkontinentale si dhe trofe të tjerë. Me pseudonimin ‘Titan’, ish portieri, tashmë

Vazhdoni leximin →

Ter Shtegen, 3 klube ‘grinden’ për gjermanin e Barcelonës

Në moshën 27 vjecare, Mark Andre Ter Shtegen konsiderohet si një pre portierët më të mirë në botë pas 5 sezoneshte Barcelona dhe kjo nuk ka lënë askënd indiferent, madje 3 gjigandë të futbollit evropian kanë hyrë në një garë për të. Sipas të përditshmes ‘El Mundo Deportivo’, portieri gjerman kontrata e të cilit me

Vazhdoni leximin →