Levandovski dëgjon ofertat, mos vallë Bajerni mendon Halandin?!

Në jetë dhe në futboll nuk ka martesa të përjetshme, sido që të kenë qenë premtimet. Edhe “çifti i lumtur” Levandovski-Bajern mund të ketë një “datë skadence” dhe televizioni “Skaj Sports” njofton se Bajerni ka vendosur të dëgjojë ofertat që mund t’i vijnë për superyllin polak. Levandovski ka qenë i jashtëzakonshëm gjithë këta vjet, madje

Vazhdoni leximin →

Bajerni dhe Paris SG e dënojnë Superligën Europiane!

Pasi fillimisht u frenuan dhe kundërshtuan të ishin pjesë e “trenit”, dy klubet e shquar të kontinentit kanë hedhur një hap më shumë. Bajerni i Mynihut dhe Paris SG kanë dalë me deklaratë zyrtare dhe publike duke dënuar krijimin e Superligës Europiane. Klubet theksojnë se ky projekt është hedhur poshtë nga anëtarët dhe nga tifozët,

Vazhdoni leximin →

Bajerni në Volfsburg? Minus Levandovskin, Gnabrinë, Goreckën, ndoshta Hernandezin!

Një ndeshje përcaktuese këtë të shtunë, por bavarezët nuk janë në kushtet më të mira. Jo vetëm lodhja e ndeshjes së mesjavës ndaj Paris SG në Champions, apo hidhërimi për eleminimin, madje nuk mjaftojnë as lajmet për sherret Flik-Salihamixhiç. Problem më vete në fushën e Volfsburgut në orën 15:30 janë dëmtimet, pasi asnjë nga ata

Vazhdoni leximin →