Dibala driblon: topi basketbollit më i madh se unë..

Në ditën që ka shpërthyer çështja Bufon, është pasur edhe nga një ngjarje tjetër disa ditë më pas.  Në Vinovo Allegri, Dibala kishte ndërprerë stërvitjen për shkak të një dëmtimi që do ta mbante disa kohë larg lojtarin. Ndërsa pritej që t’i nënshtrohej fizioterapisë në palestër, është kapur duke luajtur basketboll. Trajneri i tij ka

Vazhdoni leximin →

Tare tregon momentin fatlum të Lacios

Nuk ka dyshim se është një moment i mirë për Lacion, në vendin e katërt dhe 2 pikë pas Romës, minus 6 nga Juventusi. “Skuadra po jep përgjigje të rëndësishme në fushë – ka thënë Tare, drejtori i klubit- Janë 6 ndeshje që vijojnë me rezultate pozitive dhe kemi shumë entuziazëm. Këtë duhet ta shfrytëzojmë

Vazhdoni leximin →

Vetëm portofoli i holandezit De Bur nuk qan…

Përfundoi si mos më keq aventura për trajnerin De Bur tek Interi.  Jo, jo, nuk mundt thuhet “si mos më keq”, ngaqë portofoli i holandezit do të mbushet, në bazë të një kontrate penaliteti, ku klubi do të paguante një gjobë të majme nëse prishet kontrata para fundit të sezonit. Besimi i humbur dhe lodhja

Vazhdoni leximin →

Pioli tek Interi, nuk ka telefonatë për De Biazin

Kjo ishte edhe dita e lamtumirës së Frank De Bur. Më në fund ka ardhur edhe konfirmimi zyrtar, i zgjidhjes së kontratës së klubit të Interit me trajnerin holandez. Tashmë për zëvendësimin, favorit kryesor është Stefano Pioli, i cili ka mbërritur në Milano, por për momentin skuadra i është besuar Stefano Vekit, trajnerit aktual të

Vazhdoni leximin →