Milan, Montella, Sasuolo dhe makthi i trajnerëve kuqezinj

Barazimi me AEK të Athinës  në Europa League nuk ia përforcoi aspak pozitat trajenri Vinçenco Montela. Për trajnerin Italian ndeshja e së dielsës me Sassuolon merr një rëndësis të madhe, por që nuk do të jetë e lehtë për kuqezinjtë. Montela pret përgjigje ndaj të tijve në Rexho Emilia, më rast të kundërt ai mund

Vazhdoni leximin →

Silvio Berluskoni: E shoh Milanin në televizor e ndihem keq

Nuk është më presidenti i Milanit, por  Silvio Berlusconi e ka të vështirë t’i qëndrojë larg kësaj skuadre, pasi sic e ka thënë disa herë vetë, është tifozi nr.1 i Djallit. Sigurisht moment i vështirë që po kalojnë kuqezinjtë në këtë sezon e ka bërë ish presidentin e Milanit të trishtuar gjë që ai e

Vazhdoni leximin →

Milan gjen ‘avokat mbrojtës’; Karlo Ançelotin

Milani gjen avokatin e tij mbrojtës në momentin më të vështirë të tij. Ai është karlo  Ançelioti I cili nuk pranon që të shohë e të dëgjohë fërshëllimat e tifozëve për skuadrën kuqezi. Madje për këta të fundit ish trajneri i Bajernit të Mynihut ka një këshillë; u kërkon të kenë durim dhe t’i jepet

Vazhdoni leximin →