Alegri, mos mbaj sekrete, trego mega-ofertën..

Gjatë muajve të fundit, po spekulohet, gjitnjë e më shumë, se Masimiliano Alegri, në fund të këtij sezoni, do të largohet nga Juventusi. Ky strateg italian, pas ardhjes në krye të stolit të “zonjës se vjetër” e vazhdoi dominimin e Juventusit në Serinë A italiane, ndërkohë që ai e ka të hapur rrugën në Ligën

Vazhdoni leximin →

Pioli: Roma me 12 penallti, Interi me 2? Diferencë e dukshme!

Trajneri i Interit, Stefano Pioli, thumbon kundërshtarin e radhës dhe njëkohësisht arbitrimin në Serinë A, në konferencën për shtyp përpara duelit të madh me Romën. Pioli u ngacmua nga gazetarët për faktin se verdhekuqtë kanë pasur 12 penallti në favor në këtë kampionat, ndërsa zikaltërit vetëm dy. “Diferenca është e ndjeshme dhe mund të ndikojë

Vazhdoni leximin →

Kinezët edhe më shumë “zikaltër”, pronari Zhang takon Piolin para Romës!

Kinezët edhe më shumë “zikaltër”, pronari Zhang takon Piolin para Romës! Interi do të luajë të në fundjavë një ndeshje thuajse vendimtare për kualifikimin e mundshëm për në Ligën e Kampionëve. Zikaltërit shkojnë në Romë, në fushën e një pretendenti për titull, dhe trajneri Pioli ka marrë edhe një mbështetje më shumë në prag të

Vazhdoni leximin →

Elseid Hysaj, ku është parajsa përtej Napolit

Janë shtuar zërat për një largim të mundshëm të Elseid Hysajt nga Napoli, saqë dhe pritet ndarja. Kjo pasi që edhe menaxheri i tij, Mario Xhiufredi, ka lënë të kuptohet se mbrojtësi shqiptar është i gatshëm që t’i thotë lamtumirë Napolit në afatin kalimtar të verës. “Elseidi është ende një futbollist me shumë perspektivë. Ai

Vazhdoni leximin →