Një kampion i NBA-s – te CSKA-ja e Moskës?

Klubi rus kampion i Evropës, CSKA e Moskës, ka mbetur pa lojtarët e vet më të mirë, Nando de Kolo dhe Serhio Rodrigez, kështu që tani ai ndodhet në kërkim të përforcimeve të mira eventuale të reja që ta ruajë mbizotërimin e vet në Evropë. Në klubin moskovit ka ardhur nga Sakramento, Kostas Kofus që

Vazhdoni leximin →

Gjermania, modeli fitues pa superyje, por me superskuadër!

Dikur Geri Lineker tha se “futbolli është një lojë që luhet me 11 vetë dhe që në fund e fitojnë gjermanët”. Nja tri dekada më vonë, një tjetër anglez, Stiven Xherrard, formuloi fjalinë tipike të radhës për “teutonët”: “Brazili ka Nejmarin, Argjentina ka Mesin, Portugalia ka Ronaldon, Gjermania ka skuadrën”. E vërteta është se ato

Vazhdoni leximin →