Xherrard dhe Rejnxhërsi e nisin sezonin në Skoci me një 3-0!

Natyrisht nuk është shumë e vështirë ta bësh këtë në një kampionat të tillë si Premier Liga skoceze, por gjithsesi frymëzimi duket se nuk është prekur aspak te kampionët. Gllazgou Rejnxhërsi dhe trajneri Stiven Xherrard e nisën aty ku e lanë vjet, duke fituar 3-0 në javën e parë ndaj Livingtonit në “Ajbroks”. Ianis Haxhi

Vazhdoni leximin →

Arsenali sfidoi Sllavian e Pragës për racizmin, Xherrard i lumtur!

Mediat britanike ishin plot me lavdërime për “topçinjtë” që bënë veprimin duke u ulur në gjunjë, në misionin e tyre kundër racizmit, ndërsa kjo ndodhi pikërisht në Pragë përpara ndeshjes ndaj Sllavias, lojtari i së cilës Kudela u dënua me 10 ndeshje për ofendime raciste. Kapiteni Aleksandër Lakazetë ishte “kryetrimi” sepse ishte mu përballë lojtarëve

Vazhdoni leximin →