Xheko del negativ me Kovid, por me Lacion ulet në stol!

E tillë parashikohet lëvizja e trajnerit Simone Inzagi pasi mori vesh rezultatin e tamponit të sulmuesit boshnjak. Veterani Edi Xheko mund të jetë i gatshëm për ndeshjen e Superkupës ndaj Juventusit, ndërsa për Lacion le të ulet jnë herë për një herë në stol, ndërsa në repartin ofensiv priten Lautaro Martinez dhe Aleksis Sançez. Zikaltërit,

Vazhdoni leximin →

Statistikat thonë që Xheko e bën të harrohet Lukakun

Tifozët e Interit mund të jenë të qetë pasi klubi i tyre ia paska dalë mirë në verë. Në atë kohë nuk u kuptua plotësisht ajo që ndodhi, dhe u “qa” largimi i Romelu Lukakut, bashkë me Antonio Konten. Tashmë, me dyshen Edin Xheko-Simone Inzagi gjëra po shkojnë mjaft mirë, edhe pse Interi nuk është

Vazhdoni leximin →

Kush tha se Italia nuk ka ekip për Champions, ka Interin!

Fitore dhe kualifikim. E mërkura ishte një ditë e madhe për pjesën zikaltër të Milanos, pasi skuadra e Simone Inzagit hodhi një hap të dyfishtë përpara. Mundi 2-0 Shahtarin e fortë të Donjeckut në “San Siro”, dhe po ashtu arriti kualifikimin për në raundin e dytë në Champions pas suksesit të thellë të Realit në

Vazhdoni leximin →