Marco Verrati i jep lamtumirën PSG-së

Aventura e Marco Verrattit te Paris Saint Germain ka përfunduar tashmë, pas më shumë se 11 vitesh te kryeqytetasit francezë. Mesfushori 30-vjeçar italian nuk bën pjesë në planet e trajnerit Luis Enrique dhe klubi francez ka arritur marrëveshjen me Al Arabin në Katar, për të shitur Verrattin për shifrën e 45 milionë eurove, plus bonuset.

Vazhdoni leximin →

Champions,UEFA nuk hap asnjë hetim për Kuipers

‘Arbitri më tha f..k you. Po ta thonim ne, do të dënoheshim me 10 ndeshje pezullim’-Kjo është akuza e bërë nga Marco Verratti në drejtim të arbitrit të ndeshjes mes Manchester City dhe PSG, Bjorn Kuipers. Një akuzë që bëri xhiron e botës duke shkaktuar një polemikë të madhe, por sipas të përditshmes franceze ‘L’Equipe’,

Vazhdoni leximin →

Italia: Florenzi e Verratti nuk luajnë ndaj Lituanisë

Alessandro Florenzi dhe Marco Verratti nuk do të luajnë ndaj Lituanisë. Dy futbollistët e Paris Saint Germainit kanë lënë grumbullimin e përfaqësueses italiane mëngjesin e kësaj të marte për shkak të problemeve fizike. Florenzi u la jashtë skuadre për të mos rrezikuar pas një lodhjeje muskulare, ndërsa Verratti pati një traumë kontusive në kofshën e

Vazhdoni leximin →

Jessica Aidi, foto të nxehta në borë, por ka polemika

Edhe në borë, Znj.Verratti ndez rrjetet sociale. Jessica Aidi postoi në Instagram disa foto sexy të saj në mal duke ‘nxehur temperaturën’ e për më tepër shkaktoi edhe polemika për pushimet në mal të ciftit ku të pranishëm ishin edhe disa miq të tjerë. Mesfushori i PSG ka pësuar një dëmtim dhe shumë tifozë i

Vazhdoni leximin →

Ditëlindja e modeles Cindy Bruna, Mbappe e Verratti në festë pa maskë e pa ruajtur distancën

Pas fitores tenistike me Angers të premten, futbollistët e Paris Saint Germain u lanë pushim në fundjavë nga trajneri Thomas Tuchel duke e shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme. Ndërsa Icardi e Navas udhëtuan drejt Madridit një qytet me masa të forta kufizuese për shkak të Covid-19, Kylian Mbappe dhe Marco Verratti qëndruan

Vazhdoni leximin →

PSG, Mbappe me skuadrën në grumbullimin paraprak për sfidën ndaj Atalantës, Verrati s’ia del

Ishin edhe emrat e Kylian Mbappe e Marco Verrattit mes 28 lojtarëve të grumbulluar paraprakisht nga trajneri i Paris Saint Germain, Thomas Tuchel  në Faro të Portugalisë ku skuadra kampione e Francës do të përgatisë ndeshjen e Ligës së Kampioneve me Atalantën në 12 gusht në Lisbonë. Por në fund, në avion bashkë me pjesën

Vazhdoni leximin →