Kthimi i Milot Rashicës dhe fitorja e Verderit!

Një nga lojtarët më të mirë të skuadrës tashmë e ka lënë dëmtimin pas, dhe prania e tij në fushë po ndikon fuqimisht. Me Milot Rashicën në formacion, Verderi i Bremenit arriti një fitore të madhe në Bundesligë, 2-1 në fushën e vet ndaj skuadrës ndoshta më në formë të kampionatit për vitin 2021. Edhe

Vazhdoni leximin →

Festë për Rashicën e Pizarron, tjetër mrekulli e Verderit!

Nja 24 vjet më parë, tifozët bardheblu të kryeqytetit të Shqipërisë nisën të thërrisnin, “Partizon, Partizon, Tirona është kampion”! Nuk kishin faj sepse Partizani i Sulejman Starovës mundi 1-0 Teutën, ndërsa tiranasit e Sulejman Memës fituan titullin pas fitores 4-1 në Qytetin e Nxënësve ndaj Albpetrolit. Një gjë e tillë po ndodh në Gjermani, veçse jo

Vazhdoni leximin →