Dënohet “kanibali” i Lacios, por jo “kasapi” Vardi i Leisterit!

Drejtësia sportive italiane mori masë për futbollistin spanjoll Patris që kafshoi kundërshtarin në ndeshjen ndaj Leçes. Bëri mirë natyrisht, ndërsa u kujtuan bëmat e Luis Suarezit, që tek Barcelona të paktën ka rënë “squkë”. U dënua edhe lojtari i Arsenalit, Nketiah, për një ndërhyrje të ashpër ndaj kundërshtarit në duelin kundër Leisterit, por sulmuesit kryesor

Vazhdoni leximin →

Si të mos shënosh kur vesh këpucët e Kristiano Ronaldos?

Në kohën e Pelesë, Pushkashit e Gerd Mylerit nuk kishte futbollistë që të krijonin markën e tyre të këpucëve dhe t’i emërtonin me inicialet e tyre. Do të kishte qenë bukur që të luhej futboll me një palë këpucë me shkronjat e stampuara “FP10” apo “GM13”. Sot kjo gjë ekziston me Kristiano Ronaldon që ka

Vazhdoni leximin →

Xhejms Vardi te Celsi, Mirror mos na bëj ..terror!

Celsi po përgatit një ofertë të papritur për sulmuesin e Lester Sitit, Xhejms Vardi, njofton gazeta britanike “Mirror”, duke shtuar se trajneri Antonio Konte, krahas Alvaro Moratës, do që të të ketë në radhët e veta edhe sulmuesin më të mirë të dhelprave në sezonin 2015/16 dhe kjo duket një zgjidhje ideale për trajnerin italian

Vazhdoni leximin →