Kohe lamtumirash pas Boterorit; Xhemi Vardi le Angline

Pas Pikè e David Silves te Spanja e Manxhukic te Kroacia, i erdhi radha Xhemi Vardit te lere perfaqesuesen e tij, ate te Anglise. Vendimi i sulmuesit te Leisterit ne te vertete ishte i papritur, por qe u miratua nga Federata Angleze e Futbollit.

Ai qe e konfirmoi lajmin eshte vete trajneri i Tre Luaneve, Garet Sauthgejt me te cilin Vardi zhvilloi nje sere bisedimesh gjate Boterorit te Rusise.

Mesohet se Vardi e mori vendimin e tij per t’u terhequr nga kombetarja angleze sepse deshironte qe te perqendrohet te klubi dhe per te pasur me shume kohe per familjen e tij.

Sfidanti.al