Barcelona, Rimendohet Xavi Hernandez?

Në një periudhë kur Barcelona nuk po funksiononte mirë, rezultatet ishin zhgënjyese dhe presioni e kritikat e tifozëve po shtoheshin, Xavi deklaroi se do të largohej në fundin e sezonit. Që prej atij momenti, skuadra ka rritur nivelin dhe po performon shumë mirë. Dhjetë rezultate pozitive radhazi, duke përfshirë dhe eliminimin e Napolit dhe kualifikimin

Vazhdoni leximin →

Rozher Federer nuk ia del me gjurin, braktis “Rolan Garosin”

Fitorja ndaj gjermanit Dominik Këpfer ishte e vështirë, dhe për të u deshën 3 orë e 39 minuta lojë. Rozher Federer kishte probleme fizike gjatë asaj përballjeje të fituar 3-1, dhe menjëherë pas sfidës e vuri në dyshim vazhdimin në “Rolan Garos”. Tashmë vjen edhe konfirmimi. Legjenda zvicerane tërhiqet nga Grand Slemi i Parisit, për

Vazhdoni leximin →

Sami Khedira i thotë lamtumirë futbollit

Pesë tituj në 5 sezone me Juventusin, largimi nga Serie A në janar dhe pas 4 muajsh te Hertha e Berlinit, Sami Khedira bëri të ditur tërheqjen nga futbolli në moshën 34 vjecare. Mesfushori që ka luajtur 77 ndeshje me përfaqësuesen gjermane duke fituar edhe Botërorin 2014, do të mbyllë karrierën e tij në fund

Vazhdoni leximin →

Nba, LaMarcus Aldridge tërhiqet: Probleme në zemër

Sfida kundër LA Lakers ishte e fundit në karrierën e LaMarcus Aldridge. Në moshën 35 vjecare, basketbollisti i Brooklyn Nets deklaroi tërheqjen nga basketbolli dhe këtë e bëri nëpërmjet një letre të publikuar në rrjetet sociale ‘Luajta, por rrahjet e zemrës i kisha të crregullta-shkruante Aldridge në letrën e tij-pas ndeshjes situata u përkeqësua dhe

Vazhdoni leximin →

Afellay i thotë lamtumirë futbollit: Është momenti

Në moshën 34 vjecare, pas një karriere të kushtëzuar nga dëmtimet, Ibrahim Afellay vendosi të varë këpucët në gozhdë. Ish futbollisti e bëri të ditur vendimin e tij në një lidhje direkte në televizion, gjatë programit ‘NPO Studio Voetbal’ ‘I dhashë fund-tha Afellay-dihet që ky moment vjen shpejt. Po e mendoja prej disa kohësh. E

Vazhdoni leximin →

Dumoulin i suprizon të gjithë; tërhiqet nga garat ciklistike

Tom Dumoulin e lë ciklizmin, të paktën për momentin. lajmi u konfirmua nga skuadra e tij, Jumbo-Visma. ciklisti holandez, fitues i Giro d’italias në 2017, së bashku me skuadrën e tij vendosi që të tërheqje nga aktivitetet për një kohë të pacaktuar ‘E mora vendimin dje-tha Dumoulin në një video-skuadra më mbështet, ndihem mirë. Është

Vazhdoni leximin →