Nba, LaMarcus Aldridge tërhiqet: Probleme në zemër

Sfida kundër LA Lakers ishte e fundit në karrierën e LaMarcus Aldridge. Në moshën 35 vjecare, basketbollisti i Brooklyn Nets deklaroi tërheqjen nga basketbolli dhe këtë e bëri nëpërmjet një letre të publikuar në rrjetet sociale ‘Luajta, por rrahjet e zemrës i kisha të crregullta-shkruante Aldridge në letrën e tij-pas ndeshjes situata u përkeqësua dhe

Vazhdoni leximin →

Afellay i thotë lamtumirë futbollit: Është momenti

Në moshën 34 vjecare, pas një karriere të kushtëzuar nga dëmtimet, Ibrahim Afellay vendosi të varë këpucët në gozhdë. Ish futbollisti e bëri të ditur vendimin e tij në një lidhje direkte në televizion, gjatë programit ‘NPO Studio Voetbal’ ‘I dhashë fund-tha Afellay-dihet që ky moment vjen shpejt. Po e mendoja prej disa kohësh. E

Vazhdoni leximin →

Dumoulin i suprizon të gjithë; tërhiqet nga garat ciklistike

Tom Dumoulin e lë ciklizmin, të paktën për momentin. lajmi u konfirmua nga skuadra e tij, Jumbo-Visma. ciklisti holandez, fitues i Giro d’italias në 2017, së bashku me skuadrën e tij vendosi që të tërheqje nga aktivitetet për një kohë të pacaktuar ‘E mora vendimin dje-tha Dumoulin në një video-skuadra më mbështet, ndihem mirë. Është

Vazhdoni leximin →

Mascherano var këpucët në gozhdë; tërhiqet nga futbolli i luajtur

Javier Mascherano tha ‘mjaft’. Në moshën 36 vjecare, mesfushori argjentinas deklaroi tërheqjen nga futbolli I luajtur menjëherë në përfundim të ndeshjes mes Estudiantes dhe Argentinos Junior. ‘Dua të lajmëroj se tërhiqem nga futbolli profesionist-tha Mascherano-dua të falenderoj këtë klub që më dha mundësinë të mbyll karrierën në Argjentinë. Është koha që t’i japë fund karrierës

Vazhdoni leximin →