Konfirmime dhe risi, Southgate publikon listën e Anglisë

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet miqësore kundër Brazilit dhe Belgjikës. Mes të grumbulluarve nuk mungojnë risitë, teksa janë  thirrur për herë të pare te “3 Luanët”  qendërmbrojtësi i Evertonit, Jarrad Branthwaite dhe sulmuesi i Newcastle United, Anthony Gordon. Grumbullohet për herë të parë që nga nëntori 2020

Vazhdoni leximin →

Euro 2024, anglezet kërkojnë një kështjellë

Bashkëshortet dhe të fejuarat e lojtarëve të Anglisë janë në kërkim të një kështjelle në Gjermani ku planifikojnë të qëndrojnë gjatë Euro 2024. Bëhet fjalë për një grup femrash të cilat janë të lidhura me Kieran Trippier, Jordan Pickford, Megan, Harry Maguire, Kyle Walker,  Annie dhe  Luke Shaw. Gjthsesi, në ditët e ardhshme grupit mund

Vazhdoni leximin →

Gary Southgate humbet miliona dollarë në një mashtrim

Gareth Southgate, trajner i Anglisë, ishte viktimë e një mashtrimi ku humbi miliona euro. Trajneri anglez iu bashkua kështu listës së viktimave të agjentit Terry Byrne, ku ndër të tjera bëjnë pjesë edhe Joe Cole dhe Glenn Hoddle. Terry Byrne është themeluesi i agjencisë Round World Group, e cila përfaqëson yjet e mëdhenj të futbollit, madje

Vazhdoni leximin →

Bellingham lë grumbullimin me Anglinë

Jude Bellingham është larguar nga kampi stërvitor i Anglisë dhe do të udhëtojë përsëri në Madrid për t’u fokusuar në rikuperimin e tij. Anglia do të luajë këtë muaj në ndeshjet e ardhshme kualifikuese për Euro 2024 kundër Maltës dhe Maqedonisë së Veriut. “Tre Luanët” do të kenë kështu një mungesë të madhe, pasi Bellingham

Vazhdoni leximin →

Lamtumirë Bobby Charlton!

Legjenda e futbollit britanik, Sir Bobb Charlton ndërroi jetë në moshën 86-vjeçare. Një nga emrat më të mëdhenj të futbollit në ishull por jo vetëm, ikonë e Manchester United edhe pas tragjedisë së Mynihut, Charlton është një nga figurat më emblematike të futbollit klasik. Në komunikatën zyrtare, Man, United shkruan se Charlton ishte një hero

Vazhdoni leximin →