Manchester United synon Dimarcon

Federico Dimarco është objektivi kryesor në merkato i Jim Ratcliffe, (sapo ka blerë një pjesë të aksioneve të Manchester United), që synon t’u dhurojë një blerje të bujshme tifozëve të “djajve të kuq” që në merkaton e janarit. Anësori i Interit do të jetë protagonist i sesionit dimëror të “tregut” të futbollistëve, por nuk do të

Vazhdoni leximin →

Sançezi hyri në min. e 83-të, preku një herë topin.. “përlau” 75 000 sterlina!?

Aleksis Sançez, në derbin e fundit mes Mançester Junajtidit dhe Mançester Siti (0-2), hyri në lojë në min. e 83-të, kur ishte 0-2 për Sitin, duke zëvendësuar Mateo Darmianin. “Ylli” kilian i Junajtidit kaloi në fushë gjithsej 12 minuta, gjatë të cilave ai e preku topin vetëm një herë. Por, pavarësisht nga forma e dëshpëruar

Vazhdoni leximin →

Tifozët e Junajtidit: Dhe, megjithatë, ne do ta mundim UEFAlonën!

Mbas PSZH-së, Mançester Junajtidin e pret një duel tjetër mjaft i vështirë, kësaj here në çerekfinale të Ligës së Kampioneve (LK), ku shorti e vendosi atë përballë Barcelonës. Sigurisht, duke pasur parasysh performancën e kohëve të fundit të klubit katalonjas, Barcelona është favorite kryesore që të kualifikohet për në gjysmëfinale të LK-së, por, sidoqoftë, kur

Vazhdoni leximin →