Çfarë shpikjeje, turne tenisi në … Aeroportin e Berlinit!

Njerëzit si njerëzit, duan të bëjnë gjëra të veçanta, të ndihen të rëndësishëm duke tërhequr vëmendjen, por edhe të bëjne biznes, pra reklamim. Nuk kishte reklamë më të mirë për Aeroportin Ndërkombëtar të Berlinit, Tempelhof, sesa një turne tenisi, diçka krejt e veçantë. Një hangar për të pritur avionët u shndërrua në një fushë 30-metërshe

Vazhdoni leximin →

ATP pezullon turnetë për 6 javë; nga Miami në Montecarlo

Të gjithë turnetë ATP dhe Challenger të programuar për t’u zhvilluar deri në 20 prill u anuluan. Eventet e përfshirë në këtë valë pezullimesh përvec Mastersit të Indian Ëells dhe Miamit, janë edhe ATP Houston, Marakesh, Montecarlo, Barcelona dhe Budapest Vendimi për pezullimin prej 6 javësh të evenimenteve tenistike erdhi pas deklaratës së Organizatës Botërore

Vazhdoni leximin →

Andrej Rublev, mos është ky ylli i ri i tenisit botëror?!

Cili është njeriu që i shkaktoi Rozher Federerit humbjen më të shpejtë në 16 vjet? Andrej Rublev! Cili është njeriu, të cilit iu deshën vetëm 62 minuta për të thyer legjendën zvicerane në Sinsinati? Sërish Andrej Rublev! Ky rus 21-vjeçar po shihet me shpresë të madhe si “mesia” i dërguar nga “providenca” për të thyer

Vazhdoni leximin →

Kush tha se Marej i lau duart me tenisin? Lumturia e Nadalit…

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal, shprehu kënaqësinë e tij mbas kthimit të tenistit britanik, Endi Marej, në fushë, më saktë në konkurrimet singëll, ku ai kishte munguar për arsye shëndetësore, duke nxitur spekulimet se ai do t’i jepte fund karrierës së tij në fushen e tenisit. “Ky është një lajm i gëzuar për sportin tonë. Jam

Vazhdoni leximin →

Nadali kampion edhe në jetë modeste! Unë gatuaj vetë!

Rafael Nadali konsiderohet si një nga tenistët që ka shënuar tenisin modern, duke fituar 18 tituj turnesh Grand Slam, 12 nga të cilët “Rolan Garo”. Ky tenist spanjoll është i paprekshëm në kortet e Parisit, por në një intervistë të fundit, Nadali vuri në dukje se epiteti “yll tenisi” nuk e detyron atë që të

Vazhdoni leximin →