Fylkrug, Verderi i fal Gjermanisë një sulmues “pa dhëmbë”, por që “kafshon”!

Nuk është aspak i ri, veçse cilësohet një zbulim. Kampionati gjerman arriti t’i siguronte kombëtares së “teutonëve” një sulmues që premton, dhe që debutoi me gol me fanelën e katër herë kampionëve të botës. Ky është Niklas Fylkrug, sulmuesi 29-vjeçar i Verderit të Bremenit, “shpikja” më e fundit e trajnerit Hansi Flik, ashtu si Grifo

Vazhdoni leximin →

Reali ka gjetur dy veta për Ronaldon: Azarin dhe Ikardin?

Reali i Madridit, sikurse shkruan media botërore, do të përpiqet që të realizojë dy megatransferime gjatë këtij sezoni veror. Eden Azar dhe Mauro Ikardi jane dy emra që synohen nga klubi “mbretëror”, pasi ata të dy janë futbollistë ofensivë dhe do të mund ta zëvendësojnë shumë mirë Kristiano Ronaldon që duket se ka marrë rrugën

Vazhdoni leximin →