NBA, fitojnë Golden Stejti dhe Nju Jorku!

Golden Steit dhe Nju Jork Niks rihapin garën në gjysmëfinalet e NBA. Kampionët në fuqi të basketbollit amerikan fituan 121-106 sfidën e pestë kundër Los Anxheles Lejkërs, duke ngushtuar në 3-2 rezultatin e serisë. Edhe një herë, heroi i Uorriors ishte Stefën Kerri. Ylli i Golden Steit bëri një tjetër paraqitje të shkëlqyer, duke mbyllur

Vazhdoni leximin →

NBA, fitojnë Golden Stejt dhe Memfis!

Pas një nisje të dobët, Golden State përmbysi 3-2 serinë kundër Sakramentos, duyke fituar edhe ndeshjen e pestë 116-123. Dyshja e yjeve të kampionëve në fuqi, Stefën Kerri dhe Klei Tompson bënë sërish diferencën. i pari realizoi 31 pikë, ndërsa tjetri 25 të tjera në triumfin e Golden State që tani kthehet favorite për të

Vazhdoni leximin →

Golden Stejt dorëzohet ndaj Sakramentos

Golden Steit bëhet gati të zbresë nga froni i NBA. Kampionët në fuqi të basketbollit amerikan dështuan edhe në ndeshjen e dytë të play-off, duke i lejuar Sakramentos të thellojë në 2-0 rezultatin e përgjithshëm. Kings dominuan në shtëpinë e tyre, duke imponuar shifrat 114-106.  Njeriu i triumfit për vendasit ishte De Andre Foks, që

Vazhdoni leximin →

Golden Stejti do ta mbrojë titullin me “çunat nga Miluoki”!

Zgjedhja e radhës ishte pikërisht e njërit prej tyre. Kampionët në fuqi të NBA-së morën Patrik Balduin Xhuniorin nga Universiteti i Uiskonsinit në Miluoki, ndërsa u kryen përzgjedhjet e kësaj vere. Balduini ishte zgjedhja numër 28 e këtij sezoni dhe pritet që me shtatlartësinë prej 206 centimetrash, e peshën 91 kg, të ketë aftësinë për

Vazhdoni leximin →