Sadio Mane qenka “i izoluar” tek Bajerni i Mynihut!

Sulmuesi i ardhur nga Liverpuli nuk i paska punët aspak mirë. Sjellja e tij nervoze dhe goditja me grusht e Leroi Sanesë kanë bërë përshtypje tek lojtarët e Bajernit dhe mësohet se Sadio Mane nuk është aq i mirëpritur sa më parë. Në mediat bavareze shkruhet për izolin brenda ekipit ndërsa senegalezi nuk ka arritur

Vazhdoni leximin →

Bajerni e paska ndarë mendjen ta largojë Sadio Manenë!

E cilësuan një klas botëror. Kështu ishte vlerësimi i drejtuesve të Bajernit për Sadio Manenë, ndërsa e prezantuan verën e kaluar pasi i paguan 32 milionë euro Liverpulit, veçse sot situata është plotësisht e përmbysur. Në Mynih po mendojnë që t’i japin duart sulmuesit nga Senegali, vetëm pas një sezoni, ndërsa ngjarjet që ndodhën së

Vazhdoni leximin →

“Martesa e vështirë” Sadio Mane-Bajern Mynih

Nuk do të jetë pjesë e skuadrës që do të luajë në ndeshjen e rëndësishme të Bundesligës ndaj Hofenhajmit. Pavarësisht, se përballja cilësohet tepër e rëndësishme për fatin e garës për titull në kampionat, sërish drejtuesit e Bajernit morën vendimin që Sadio Mane të pezullohet për këtë javë.  Kjo, pasi sulmuesi nga Senegali goditi me

Vazhdoni leximin →

Çfarë përshtypjeje bëri Sadio Mane në stërvitjen e parë, u duk si Riberi!

Njëlloj si francezi legjendar, edhe senegalezi dha disa shenja që i pëlqyen shumë trajnerit Nagelsman, drejtuesve dhe shokëve të skuadrës. Padyshim, edhe tifozëve. Mediat gjermane shkruajnë se seanca e parë stërvitore e Sadio Manesë pati disa elementë të rëndësishëm, qoftë në aspektin taktik, po ashtu edhe në drejtim të rolit udhëheqës. Mane, i mësuar me

Vazhdoni leximin →