Në Madrid nuk mërziten me Realin, Ançeloti: Luajtëm mirë!

Disfata në gjysmëfinalen e kupës nuk ishte aspak gjë e mirë, por gjithsesi skuadra nuk u hodh poshtë. Jehona mediatike ishte me emocione të përziera pas humbjes së Realit ndaj Barcelonës në “Santiago Bernabeu”. “Marka” e Madridit shkruan: “Barcelona shënon një gol prej ari. Azulgranët marrin avantazhin në gjysmëifnalen e Kupës. Pak zotërim topi nga

Vazhdoni leximin →

Donçiç do të jetë përballë Realit me Dallasin e tij

Sfida mes superfuqisë europiane dhe ekipit të madh të NBA-së do të jetë vjeshtën e ardhshme, ndërsa ekipet e basketbollit amerikan do të jenë në fazë përgatitore. Pronari i Dallas Maveriksave, Mark Kjuban (Cuban) deklaron se dëshiron të luajë një miqësore në Slloveni, dhe se është në plan një miqësore kundër Realit të Madridit. Kjo

Vazhdoni leximin →

La Liga sulmon sërish Realin e Madridit dhe Barcelonën

Havier Tebas, presidenti i shoqatës së futbollit profesionist në Spanjë, nuk ka ndërmend t’i kursejë gjigandët. Kreu i La Ligës deklaroi se presidenti i Realit, Florentino Perez, po ndikon në sjelljen e Barcelonës, ndërsa akuza për të ishte e rëndë. “Perezi nuk dëshiron që klubet e tjerë të rriten, ky është një fakt”. i ngacmuar

Vazhdoni leximin →