Miq dhe armiq, Fideli dhe Armando, i “luten”shef Ramës për bastet

Kur e dënuan Skënderbeun 10 vite, të gjithë thërrisnin me shpirt, madje edhe vetë fajtorët e zyrave: mallkuar qofshin bastet! Këto ditë, edhe pse Skënderbeu, mbetet brënda hekurave të qelisë europiane, dy figura të “vitrinës” së sportit, presidenti i Komitetit Olimpik, Fidel Ylli dhe presidenti i FSHF-së, Armand Duka po thërrasin në kor :bekuar qofshin

Vazhdoni leximin →

Kapën Ligjin e Sponsorozimit, po rrafshimi i “Kompleksit Dajti”..

Pas një fundjave të mbushur me shpërthime histerike, pjesës zyrtare të politikës nuk i ka mbetur shumë për të bërë dhe kështu që i është përkushtuar totalisht sportit. Kryeministri Rama priti në një takim presidentin e Komitetit Olimpik, Fidel Ylli, ndërsa pothuajse paralelisht, ministrja Kushi kishte mysafirë Armand Dukën e futbollit dhe një përfaqësi nga

Vazhdoni leximin →

Barça ndalet nga Granada, Reali duket se ka fatin

Ky ekip ende nuk e kishte marrë veten nga “druri” që hëngri në mesjavë në Champions, por edhe ajo “shqepje” ishte pasojë e problemeve të tjera. Barcelona duket si një anije që po shkon pa shpresë drejt fundit të oqeanit, ndërsa rivalët e saj, Real e Atletiko Madrid po fërkojnë duart për fatin që po

Vazhdoni leximin →