Donçiç i jep fitoren Dallasit ndaj Torontos dhe kualifikimin në plej of!

Ende nuk bëhet fjalë për të pretenduar titullin, por përparimi ndihet. Dallas Maveriks siguruan plej ofin në Konferencën Perëndimore në NBA, pas fitores Torontos, dhe kjo falë dy yjeve europianë. Luka Donçiç realizoi një tripëll dabëll në suksesin 114-110, ndërsa Kristaps Porzingis shtoi 21 pikë e 10 topa në tabela. Donçiç, talenti 21-vjeçar nga Sllovenia

Vazhdoni leximin →