Aksidenti i Bryant; piloti me përgjegjësi të rënda

Ishin gabimet e njëpasnjëshme të pilotit Ara Zobayan që shkaktuan vdekjen e Kobe Bryant, vajzës së tij Gianna dhe 7 personave të tjerë mes të cilëve ai vetë në aksidentin me helikopter që ndodhi në 26 janar në Kaliforni. Kjo është ajo që zbulohet në raportin e National Transportation Security Board, sipas të cilit Zobayan,

Vazhdoni leximin →

Ku do shkosh Vetel, Ferrari dy kembet ne nje kepuce

Drejtuesit e skuadrës së Ferrarit kërkojnë ta mbajnë me çdo kusht pilotin gjerman, Sebastian Vettel. Piloti gjerman i skadon kontrata në fund të këtij sezoni, ndërkohë që emri i tij është përmendur shumë kohët e fundit në media për një kalim të mundshëm te Mercedes, zëra që kanë ndezur sinjalet e alarmit te skuderia nga

Vazhdoni leximin →

Më në fund, lajme të mira për Mihael Shumaherin?

“Me të vërtetë, shpresoj që, së afërmi, ne të dëgjojmë lajme të mira për Shumaherin. I admiroj Korinën dhe Mikun sesi ata po e përballojnë situatën e krijuar, para së gjithash, duke u qëndruar larg organeve të medias”, deklaroi, dje, ish-piloti i Formulës 1 austriaku Gerhard Berger që beson se kampioni i shtatëfishtë, Mihael Shumaher,

Vazhdoni leximin →

I biri i Shumaherit do të konkurrojë në Formulën 3

Mik Shumaheri, i biri i kampionit të shtatëfishtë të Formulës 1, Mihael Shumaher, i është bashkuar ekipit Prema Poëerteam që merr pjesë në kampionatin evropian të Formulës 3, i bëri të ditur vetë Miku portalit ftj.com. “Kalimi në Formulën 3 është një hap ideal për mua, ndërkohë që  unë mezi po pres që të fillojë

Vazhdoni leximin →