Një fanelë për historinë, Bajerni kujton titullin e parë!

Ishte një vit përpara ardhjes së Hitlerit në pushtet, dhe pikërisht skuadra e qytetit ku jetonte diktatori i ardhshëm, fitoi titullin e parë. Bajerni i Mynihut u bë kampion i Gjermanisë në 1932, një sukses i rëndësishëm historik, e për këtë arsye, klubi bavarez dhe kompania Adidas dizenjuan fanelat e veçanta për 120-vjetorin e themelimit.

Vazhdoni leximin →

Dani Alvesh e Joana Sanz festojnë përvjetorin e martesës

Dani Alvesh dhe Joana Sanz është një prej cifteve më të konsoliduara në botën e futbollit. Ata u njohën gjatë periudhës kur mbrojtësi brazilian ishte pjesë e Barcelonës dhe së fundmi kanë festuar përvjetorin e martesës së tyre. për këtë arsye modelja spanjolle iu drejtua rrjeteve sociale për t’i dedikuar një mesazh romantin bashkëshortit të

Vazhdoni leximin →