Botërori i Katarit dhe Infatinos, autogol apo gol kur vritet një komb….

Botërori i Katarit është pagëzuar “botërori i mrekullive”, por ajo që ndodhi në ndeshjen Zvicër-Serbi me tifozët e të dyja skuadrave është një mrekulli më vete! Tifozët serbë u shfrenuan botërisht duke sharrë dhe duke hedhur parrulla ekstreme si “vritini shqiptarët”, kurse tifozët shqiptarë të Zvicrës nuk u lejohej të luanin as me gishtat e

Vazhdoni leximin →

Parrullë anti-semite kundër Mourinhos, mister për autorët

Kur bëhet fjalë për derbin mes Romës dhe Lazios, mund të presësh gjithcka. Pragndeshja e kësaj së shtune nuk bën përjashim. Në prag të asaj sfide në zonën Corso Francia u shfaq një parrullë kundër Jose Mourinhos që sezonin e ardhshëm do të ulet në pankinën e verdhekuqve. ‘Dje Spurs, sot Roma…Nesër, Maccabi’-theksohej në këtë

Vazhdoni leximin →

Juventus, parrullë e tifozëve të zemëruar: Mendoni vetëm për milionat

Orët e fundit te Juventus ka pasur kontestime. Pas humbjes me Beneventon përpara pauzës së ndeshjeve të kombëtareve dhe polemikave të krijuara nga festa që solli mosgrumbullimin në skuadër të McKennie, Arthur dhe Dybalës, tifozët bardhezinj mbajtën një qëndrim shumë kritik ndaj skuadrës së tyre duke shpalosur një parrullë në Continassa paraditen e kësaj të

Vazhdoni leximin →

Genoa, kontestimi i tifozëve; shfaqet një parrullë

Tensione të larta ka të Genoa, ku dy ditë përpara ndeshjes vendimtare për qëndrimin në Serie A ndaj Veronës, vazhdon kontestimi i tifozëve. Në shënjestrën e tifozëve kuqeblu këtë herë nuk është vetëm presidenti Preziosi, por edhe e gjithë skuadra. Në qendrën stërvitore të Genoas, Signorini është shpalosur një parrullë që nuk lë asnjë vend

Vazhdoni leximin →

Atalanta, tifozët ultras kundër rifillimit të Serie A: Sistemi i futbollit, turp!

Në Itali vazhdojnë protestat paqësore të tifozëve kundër rifillimit të Serie A. Nëse përpara vendimit shumë grupime tifozësh kanë deklaruar se janë kundër rikthimit në fushën e lojës, pas zyrtarizimit, pozicioni I tyre u ashpërsua sidomos qëndrimi i tifozëve ultras të Atalantës, Këta të fundit shpalosën përpara stadiumit Geëiss në Bergamo një parullë me tone

Vazhdoni leximin →