Mourinho bën parashikuesin për Champions League

Liverpool, Arsenal dhe Manchester City janë skuadrat pretendente për titullin kampion në Premier League.  Vetëm dy pikë i ndajnë “Të Kuqtë” në krye nga Topçinjtë dhe “qytetarët” pas 24 ndeshjesh, por skuadra e Guardiola-s ka një ndeshje për të rikuperuar. Duke folur me Rio Ferdinand në podcast-in VIBE with FIVE, ish-trajneri i Romës mbështeti Liverpool

Vazhdoni leximin →

Parashikimet e Championsit, jo shumë “të ëmbla” me Mesin e Ronaldon!

Paris SG dhe Mançester Junajtidi nuk janë pretendentët kryesorë për të fituar Ligën e Kampionëve këtë sezon. Kështu del në një përllogaritje të një kompanie të specializuar (Grejsnot – Gracenote) për parashikimet sportive. Kandidatët më të fortë për t’u shpallur kampionë të Europës janë Bajerni si numri 1 dhe Mançester Siti si numri 2. Këta

Vazhdoni leximin →

Mziu në Kamzë, bastore për parashikimin e ndeshjeve të Superligës

Kur prokuroria italiane nisi të hapte “petët e byrekut” të Kalçopolit (Calciopoli), mes regjistrimeve zanore të përgjuara ishte edhe një bisedë e Luçiano Moxhit me përzgjedhësin e arbitrave të Serisë A, ku drejtuesi i atëhershëm i Juventusit i jepte përzgjedhësit emrat e gjyqtarëve që duhej të drejtonin ndeshjet e kampionatit. Mediat hulumtuan dhe gjetën se

Vazhdoni leximin →

Të besosh apo jo, “shkenca” shpall kampion përsëri Realin

Ah, keto parashikimet e fundosin edhe më shumë Barcelonën e Mesit.Real Madrid pritet ta fitojë për herë të dytë radhazi titullin e La Ligës, duke dominuar edhe një herë futbollin në Spanjë Ky është parashikimi i faqes fivethirtyeight.com, e cila merret me analiza dhe sondazhe sportive. Në vendin e dytë renditet Barcelona, e cila ndiqet

Vazhdoni leximin →