Të besosh apo jo, “shkenca” shpall kampion përsëri Realin

Ah, keto parashikimet e fundosin edhe më shumë Barcelonën e Mesit.Real Madrid pritet ta fitojë për herë të dytë radhazi titullin e La Ligës, duke dominuar edhe një herë futbollin në Spanjë

Ky është parashikimi i faqes fivethirtyeight.com, e cila merret me analiza dhe sondazhe sportive.

Në vendin e dytë renditet Barcelona, e cila ndiqet nga Atletico Madrid dhe Athletic Bilbao, ndërsa jashtë zonës së Ligës së Kampionëve mbeten Sevilla dhe Villareal.

Nga liga bien skuadrat si Girona, Levante dhe Getafe, nëse do të besonim tek përllogaritjet parashikuese.