Bellingham hetohet për fyerjet nga Greenwood

La Liga tashmë ka hapur një hetim zyrtar mbi fjalorin ofendues që përdori Jude Bellingham në drejtim të bashkëkombasit të tij Mason Greenwood. Të enjten mbrëma, Real Madridi udhëtoi drejt “Coliseum Alfonso Perez” për t’u përballur me Getafen. Një dopietë e Joselu ishte e mjaftueshme për të marrë një fitore me rezultat të pastër 2-0,

Vazhdoni leximin →

Mankthi vazhdon për Mason Greenwood

Kthimi i Mason Greenwood në fushë dhe debutimi me Getafe nuk shkoi si duhet për shkak të thirrjeve nga tifozët e Osasunas. Anglezi, i cili nuk kishte luajtur një ndeshje zyrtare prej dy vitesh për shkak të akuzave për përdhunim, bëri debutimin zyrtar me ekipin e ri, Getafen. Në minutën e 77-të ai hyri në

Vazhdoni leximin →

Lunin drejt largimit nga Real Madrid, “galaktikët” gati “planin B”

Teksa konsiderohej si “e ardhmja” e portës së “galaktikëve” të Real Madrid, pas largimit të Tibo Kurtua, ukrainasi Andri Lunin është shumë pranë transferimit te “nëndetëset e verdha” të Vijareal. Për kartonin e 24-vjeçarit, këta të fundit ofruan vetëm 3 milionë euro, mirëpo oferta u refuzuar nga bordi i “los blancos”, të cilët kërkojnë jo

Vazhdoni leximin →

Mirë Pedri, po Barcelona ku kishte humbur ndaj Getafes?!

Me të drejtë e përditshmja madrilene, “Marka”, titulloi se “lideri fitoi duke i mbetur sytë tek ora”. E tillë, Barcelona në suksesin në “Spotifaj Kamp Nou” ndaj Getafes, në një ndeshje që përsa i përket renditjes ishte shumë mirë, por aspak përsa i përket lojës. Ishte një gol i Pedrit që shpëtoi katalanasit dhe “Marka”

Vazhdoni leximin →

Militao si Santiliana, por ky Real ka harruar sesi shënohet!

Nëse sezonin e kaluar ishte skuadër që reagonte kur goditej dhe kishte pjekurinë të fitonte ndeshjet edhe kur nuk e meritonte me lojë, tek Madridi ka ndodhur një ndryshim rrënjësor. Me gjasë, të vënë në sedër nga kritikat e vjetshme, futbollistët e Realit po japin maksimumin në fushë për të prodhuar lojë spektakolare dhe po

Vazhdoni leximin →