Super League: Real, Juve e Barça gati t’u kërkojnë dëmshpërblim skuadrave që dolën nga projekti

Rritet tensioni mes klubeve themeluese të Super League. Reali i Madridit, Barcelona dhe Juventusi duket se janë gati të kërkojnë dëmshpërblime milionerer klubeve që vendosën që të tërhiqen nga projekti për thyerje të akordeve të arritur me themeluesve. Lajmi bëhet i ditur nga ‘Neë York Times’ sipas të cilit Florentino Perez, Andrea Agnelli dhe Joan

Vazhdoni leximin →

Tek Reali po e mendojnë të ardhmen pa Zinedin Zidanin!

Njeriu që nuk e njeh fjalën “e pamundur” është në momentet ndoshta të fundit. Me të vërtetë mund të jetë e parakohëshme të flitet kështu sepse Reali i Madridit i ka të gjitha mundësitë për t’u shpallur kampion i Spanjës, por gjithsesi mënyra sesi u eleminua nga Championsi ka bërë që të ketë lëkundje për

Vazhdoni leximin →

Reali shkon në Londër me Ramos-Mendi, por pa Varanin

Ishte vendosur një afat dhe ai duket se po respektohet. Plani i kapitenit madrilene për të qenë gati për ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Championsit ndaj Çelsit po realizohet sepse Sergio Ramos jepet i gatshëm për të luajtur. Mediat spanjolle dhe ato britanike shkruajnë se qendërmbrojtësi do të kthehet pikërisht ndaj Çelsit për të ndihmuar

Vazhdoni leximin →