I erdhi në majë të hundës edhe Karlo Ançelotit…

A mund të besohen 100%  fjalet e Ançelotit sidomos kur lidhen me një futbollist të pazakontë si Kilian Mbape. Për hir të së vërtetës, telenovala Mbape ka qënë shumë e lodhshme për të gjithë në këto dy verat e fundit, lërë pastaj kur flitet për një trajner që është kampion nga urtesia dhe  nga vetkontrolli.

Vazhdoni leximin →

Ançeloti “spiunon” Ançelotin..për Viniciusin !

Nëse do të kishte një klasifikim për trajnerët se cili është më “babaxhani”, më i talentuari për të ndjellur harmoni me futbollistët, padyshim që garën do të fitonte Ançeloti. E gjithë bota e futbollit e njeh  Karlon edhe  me sy mbyllur, por Karlo tregon atë që nuk dimë… “ Sa herë  nxehem gjatë ndeshjes me

Vazhdoni leximin →

Sa shumë yje “1-miliardë eurosh” tek Reali i Madridit!

I fundmi i këtij grupi ishte Xhud Belingham. Yllit të Anglisë iu vendos një klauzolë transferimi prej 1 miliardë eurosh në kontratën e nënshkruar me Realin, veçse klubi brazilian ka edhe mjaft lojtarë të tjerë të tillë. Madje, kësaj shoqërie ekskluzive iu shtua edhe Eduardo Kamavinga. Mesfushori 20-vjeçar rinovoi kontratën në “Santiago Bernabeu” me presidentin

Vazhdoni leximin →

Kamavinga hyn në “klubin e një miliardë eurove”

Mesfushori i Realit të Madridit tashmë është pjesë e një grupi të përzgjedhur futbollistësh. Në “Santiago Bernabeu” kanë arritur rinovimin me mesfushorin Eduardo Kamavinga. Kontrata e re vlen deri në 2028, dhe djaloshi i ri do të ketë një përmirësim të ndjeshëm të rrogës. Klauzola e tij është 1 miliardë euro, ashtu si edhe e

Vazhdoni leximin →

“Revolucioni taktik” i Realit të Karlo Ançelotit!

Kështu e quan e përditshmja “Marka”, që thekson se trajneri italian do të duhet të bëjë ndryshime në krahasim me sezonin që u mbyll. Reali ka humbur një lojtar si Benzema, ndërsa ka mbërritur Xhud Belingham, e ndoshta mund të ketë lëvizje për Harri Kejnin apo Kilian Mbapenë. Gazeta spanjolle shkruan se Ançeloti mund të

Vazhdoni leximin →