Vazhdon mllefi për Topin Artë, Mesi shkatërron Levanten!

“Mos e zgjo bishën e plagosur”. Kështu thuhet rëndom, dhe kështu po ndodh me Lionel Mesin, edhe pse argjentinasi në pamje të parë nuk duket aspak si bishë. Gjithsesi, është prej “përbindëshi” ajo që po bën këto ndeshje, duke rreshtuar golat, asistet dhe organizimin e lojës për Barcelonën. Shënoi tri herë në fushën e Levantes,

Vazhdoni leximin →