NBA, Adam Silver paralajmëron: Virusi, i paparashikueshëm, gati të ndëpresim sërish kampionatin

NBA është gati të rinisë sezonin në Orlando që nga 30 korriku, por statistikat e coronavirusit në SHBA janë shumë shqetësuese edhe për kampionët e basketbollit të këtij viti. Deri tani  te skuadrat e Ligës Amerikane të Basketbollit janë regjistruar 16 raste pozitive, shifër kjo jo shumë e lartë duke parë cfarë vale të infektuarish

Vazhdoni leximin →

PSG, Al Khelaifi paralajmëron: Futbollistët të ndihmojnë klubet me pagat, rreziku është i lartë

Coronavirusi nuk ka bërë asnjë dallim dhe nga ndërprerja e evenimenteve futbollistike nuk rrezikojnë vetëm klubet e vogla por edhe ata të pasur e të pushtetshëm sic është Paris Saint Germaini. Ky është paralajmërimi i dhënë nga presidenti i klubit parizien, Nasser Al Khelaifi në një intervistë për RMC Sport ‘Nuk është sekret që pagat

Vazhdoni leximin →

Letra ECA-UEFA: Mbyllja e kampionateve, rrezikohet Evropa

UEFA dhe Shoqata e Klubeve Evropiane, ECA  dhe ligat e Futbollit dolën me një komunikatë paralajmëruese për Federatat duke I shpjeguar se është shumë herët për të mbyllur përfundimisht kampionatet duke iu referuar kështu Belgjikës që zgjodhi të pezullojë përfundimisht Jubiler Pro league të sezonit 2019/20 për shkak të coronavirusit edhe pse vendimi pritet të

Vazhdoni leximin →

Valencia, Parejo paralajmëron Atalantën: Japim më të mirën në momentet më të këqija

Jo më kot është kapiten, Dani Parejo karikon Valencian dhe paralajmëron Atalantën për ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampioneve që do të luhet në Mestalla, ku skuadrës spanjolle i duhet të përmbysë humbjen 4-1 të pësuar javën e kaluar në San Siro ndaj bergamaskëve. në një intervistë për faqen zyrtare të klubit valencian, Parejo

Vazhdoni leximin →