Deshampi në finale: Ruani Manxhukiçin dhe kërkoni Mbapen!

Franca u bë kampione e botës, pasi arriti që ta mposhtë 4-2 Kroacinë në finalen e madhe të Botërorit Rusi-2018 në Moskë. Trajneri i përfaqësueses franceze, Didie Deshamp, e vendosi mirë ekipin e vet në fushë gjatë të gjithë kampionatit botëror. Taktika e tij në finale nuk ishte aspak e komplikuar dhe këtë e dëshmoi

Vazhdoni leximin →

Zidane i çoi futbollistët e Realit të shikonin  filmin “300 spartanët”!

Trajneri i Realit të Madridit, Zinedin Zidane, vendosi që, para ndeshjes finale të Ligës së Kampioneve mes Realit dhe Juventusit, që t’i motivojë lojtarët e tij, duke i çuar ata që të shohin filmin “300 spartanët”, njofton gazeta spanjolle “Marca”. Specialisti francez i futbollit zgjodhi këtë film frymëmbajtës (2006) të regjisorit Zak Shnajder, duke synuar

Vazhdoni leximin →