Mediat perendimore: Kënduan himnin rus, të dënohen!

“Hokeistët rusë sfiduan Komitetin Olimpik Ndërkombër (KON), pasi duke kënduar himin e Rusisë, ata shkelën rregullat ndërkombëtare”, vënë në dukje, ditët e fundit, mediume të ndryshëm perëndimorë, duke komentuar faktin se hokeistët rusë, në ceremoninë dhënies së medaljeve, ndërsa ata fituan atë të artë në turneun e hokeit mbi akull në Lojrat Olimpike Dimërore të

Vazhdoni leximin →

Jehona mediatike, Bota në këmbët e Realit dhe Ronaldos!

Lumturinë më të madhe e ndjenë ata. Futbollistët në “Milenium” të Kardifit, dhe me mijëra tifozë të mbledhur në “Santiago Bernabeu” në Madrid. Gjithsesi, heroizmi dhe ndjenjat e larta do të dukej sikur nuk do të ekzistonin nëse nuk do të kishte kush t’i tregonte. Përjetësinë e triumfit të Realit e siguruan si gjithnjë mediat.

Vazhdoni leximin →

Mediat kritikojnë Këlnin: Ku, rinovimi me Mavrajn?

Kritikat janë krejt normale kur bëhet fjalë për një nga lojtarët më të rëndësishëm të skuadrës. Nëse Këlni mban vendin e katërt në Bundesligë, duke lënë pas klube shumë më të fuqishëm si Dortmundi apo Shalke, një meritë të madhe ka Mërgim Mavraj, por për mbrojtësin shqiptar nuk po vjen rinovimi i shumëpritur. Media e

Vazhdoni leximin →