Mediat polake flasin për “luftën e Tiranës: Kjo ishte betejë e vërtetë!

U luftua me çdo mjet, në fushë dhe jashtë saj, me aksione dhe shpirt gare, me mbështetje të jashtëzakonshme të publikut për kombëtaren shqiptare dhe për momentin e çmendur të minutë së 77-të, që solli ndërprerjen e përkohshme të ndeshjes. E përditshmja sportive e Varshavës, “Przeglad Sportovi” komentoi se “kjo ishte një luftë e vërtetë,

Vazhdoni leximin →

Mediat spanjolle pas fitores thërrasin “Mama Mia”!

Reagimi dhe jehona ishin me vokacion të lartë, e nuk kishte sesi ndodhte ndryshe. Kombëtarja e Spanjës sikur po kthehet në ditët e saj të lavishme, kur dilte kampione e Europës dhe e Botës (2008-2012), dhe fitorja në “San Siro” ndaj Italisë krijuan një atmosferë të shkëlqyer në vendin iberik. “Mama mia, – shkruan “AS”

Vazhdoni leximin →

Mediat spanjolle i japin lamtumirën Lionel Mesit

Nuk pati asnjë hedhje dyshimi, asnjë hatërmbetje, por vetëm përshëndetje për legjendën argjentinase dhe numërimin  e trofeve e të rekordeve të tij tek Barcelona. Gazetat spanjolle, dhe mediat iberike në përgjithësi,  i patën kopertinat që të gjitha të përkushtuara ndaj Lionel Mesit, duke vendosur fjalët e tij si titull: Unë doja që të qendroja! Me

Vazhdoni leximin →