Lotar Mateus: Bajerni ka shanse me Vlahoviçin dhe Rajsin

Në Gjermani e quajnë “pesimisti i përjetshëm”, sepse vazhdimisht ka dyshuar dhe ka kritikuar klubin bavarez. Lotar Mateus nuk është aspak i dëshiruar tek Bajerni, dhe ish-presidenti Uli Hënes ka folur qartë për këtë, veçse këtë herë duket se është ndryshe. Ish-kapiteni i shquar gjerman thotë se klubi në “Zebener Shtrase” ka shanse që të

Vazhdoni leximin →

Mateus: Bajerni ka 20 lojtarë titullarë në ekip!

Për legjendën bavareze nuk ka dyshime, që kjo skuadër ka potencial të madh. Bajerni i duket Lotar Mateusit në një moment të tillë që trajneri Julian Nagelsman mund të zgjedhë cilindo formacion që të dëshirojë. “Kur të gjithë lojtarët janë të gatshëm, – thotë Mateusi, -Bajerni më duket skuadra më e plotë e të gjitha

Vazhdoni leximin →