Çmenduria mund ta lerë pa Champions, Olimpikun e Marsejës

Shansi mbetet, por jo nga kampionati. Olimpik i Marsejës përjetoi një ndeshje të çmendur në fushën e Gingompit në ligën franceze, duke dalë 3-3 dhe duke rrezikuar kualifikimin për në Champions. Mungesa e Dmitri Pajesë u ndje fort, edhe pse marsejezët kryesuan 2-0 në pushim. Shënuan Zhermen e Toven, por sfida do të ishte e

Vazhdoni leximin →

Bosi pyet futbollistin: “ Ben, nuk do të më puthësh?”

Edhe pse është futbollist i Olimpikut të Marsejës, Hatem ben Arfa, ishte në një terren shumë familjar të dielën, kur u perballë me Lionin.  Kështu, që nuk është për t’u habitur kur presidenti i Olimpikut, Zhan Mishel Aulas erdhi vetëm e vetëm për ta salutuar ish- futbollistin e tij. Por, problemi është se bosi zgjodhi

Vazhdoni leximin →