Me cilin ekip është tifoz diktatori më i madh në botë?

Lideri suprem i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, e ndjek nga afër futbollin dhe këtë e zbuloi senatori italian, Antonio Razi, është i afërt me diktatorin koreanoverior. “Kimi është unik, ai e ndjek nga afër futbollin dhe është tifoz me Mançester Junajtidin, ndërkohë që nuk le pa parë asnjë ndeshje të rëndësishme”, vuri në dukje

Vazhdoni leximin →

Ibra te Milani? Valencia ekip i vogël për 35 vjeçarin

Cila do të jetë skuadra e re e Zlatan Ibrahimoviç? Eshtë pyetja, që për momentin është e vështirë t’i japësh një përgjigje. Shtatlarti suedez po rikuperohet nga dëmtimi i rëndë që pësoi në prill të këtij viti dhe mund t’u rikthehet fushave të blerta më shpejt sesa mendohej. Ndërkohë, Mançesteri i Murinjos nuk ka ndërmend

Vazhdoni leximin →

Ky Murinjo i mërzitshëm! Mançester Junajtidi – vetëm një herë e goditi kuadratin e portës

Zhoze Murinjo i “djajve të kuq” luajti, mbrëmë, një futboll mjaft difensiv në derbin e madh me rivalin kryesor të qytetit, Mançester Siti, dhe lojtarët e tij, në këto kushte, e goditën vetëm një herë kuadratin e portës kundërshtare. Mund të thuhet se “aktorët” e derbit të Mançesterit dështuan në rolet që morën përsipër të       

Vazhdoni leximin →