Arsenali e fiton “titullin kampion” me dëmtime…54 lojtarë gjatë sezonit!

Mançester Junajtidi është klubi që ka paguar më shumë për kurimin e dëmtimeve të lojtarëve të vet, gjithsej 23 milionë sterlina.
Sidoqoftë, klubi që ka pasur më shumë dëmtime lojtarësh gjatë sezonit të kaluar, është Arsenali, më saktë – 54 dëmtime, ndërkohë që Mançester Siti dhe Njukaslli kanë pasur nga 24 dëmtime.
Vlera e shpenzimeve për kurimin e dëmtimeve të lojtarëvë të klubeve angleze është rritur me një të tretën në krahasim me sezonin 2016/17, duke arritur në 217 milionë sterlina.
Sfidanti.al