Luftëtari me një bari “serb”.. kullot bukur edhe në Shkodër

Trajneri serb i Luftëtarit, Mladen Milinkoviç, pas fitores ndaj Vllaznisë është shfaqur i veshur si “bari” së bashku me shefin e klubit të Luftëtarit, Antonio Nora dhe në sfond një veturë X5. Ishte pikërisht ky i fundit që e postoi foton në Facebook, ku dhe shkruan: “Punë, sakrificë, bazuar në tradita. Është mirë të dish shumë për ata që të duan dhe përkrahin për pikënisjet, për themelet. Sa më thjesht të nisesh, aq më shpejte arrin ku do!!” Luftëtari po mrekullon në një kampionat që nuk

Vazhdoni leximin →

Humb Vllaznia, Shkodra tregon kulturë, duartroket Luftëtarin!

Kur e pyesnin dikur Shkëlqim Muçën se në cilën fushë donte të luante jashtë kryeqytetit, ai përgigjej “në Shkodër”. Besohet kështu kanë menduar edhe futbollistët e Luftëtarit, të cilët provuan duartrokitje nga publiku shkodran pas fitores në “Loro Boriçi” ndaj Vllaznisë vendase. Gjirokastritët e treguan veten si një nga ekipet më të mirë të Superligës,

Vazhdoni leximin →

“Lushnja Sport Center”, ja projekti 600 milionësh

Në një kohë që shpenzohen para për futbollistë të lloj-lloj ngjyrave, të mbërritur nga kudo, si dhe trajner të huaj, futbolli ynë ka problem imediat mungesën e infrastrukturës. Disa skuadra nuk kanë fusha të përshtatshme për seancat stërvitore, madje as stadiume në qytetet e tyre, ndërkohë që investojnë për objektiva të palogjikshme. Luftëtari dhe Korabi

Vazhdoni leximin →

Luftëtari “i Peqinit”, në Gjirokastër merren me tendera

Në Gjirokastër vazhdojnë të zhvillojnë tendera të njëpasnjëshme për pjesë të ndryshme të stadiumit, ndërkohë që futbollistët e Luftëtarit mbetën me çantë mbi shpinë, në kërkim të stadiumeve, për të luajtur si vendas shumë kilometra larg shtëpisë. Së fundi është premtuar disa herë mbërritja e ditës së inagurimit, por gjithmonë gjendet i njëjti pretekst për

Vazhdoni leximin →