Bjellorusi, dëgjo Azdren Llullaku: Rrezik i madh, një futbollist me koronavirus!

U bënë muaj që pas martesës, vendosi të ndryshonte edhe skuadër. Azdren Llullaku ka lënë Rumaninë, Kazakistanin dhe Italinë, e tani luan në Bjellorusi për Shahterin e Soligorskut, aty ku më parë ishte edhe Bakaj. Ish-sulmuesi i kombëtares, gjithsesi, ka bërë një paralajmërim se vazhdimi i kampionatit bjellorus mund të sjellë probleme të mëdha për

Vazhdoni leximin →

Azdren Llullaku drejt Astanës, nga lindja në lindjen e largët

Sulmuesi i Kombëtares sonë, Azdren Llullaku, është duke u kërkuar me insistim nga skuadra e Astanas. Futbollisti që luan si sulmues krahu dhe është ende pjesë e kampionatit rumun, ka shumë mundësi të transferohet në Kazakistan, shkruajnë disa media vendase, një lajm ky që është publikuar edhe nga IndeksOnline. Prej dy ndeshjeve pjesë edhe e

Vazhdoni leximin →

Azdren Llullaku harron kombëtaren, shënon sërish në Rumani!

Azdren Llullaku nuk është aspak një sulmues që nuk di të shënojë. Futbollisti i kombëtares shqiptare, la pas “thatësirën” në ndeshjet e Botërorit, për të vazhduar me golat në Ligën e Parë të Rumanisë. Sulmuesi realizoi golin e vetëm të Gaz Metanit në ndeshjen e kampionatit rumun në fushën e vështirë të Vitorulit. Të dyja

Vazhdoni leximin →

Mediat italiane ngelin në klasë Berishën dhe Gjimshitin

Pas ndeshjes që Kombëtarja jonë humbi me rezultatin 3-0 kundër Izraelit mbrëmë në “Elbasan Arena”, mediat italiane kanë përzgjedhur lojtarët më të mirë dhe ata që u paraqitën dobët në fushë. Rezultati nuk lë vend për diskutime, ndaj ata që dështuan, natyrshëm vijnë nga radhët e kuqezinjve.   Sipas ueb-faqes italiane “Tuttomercatoweb.com”, Berat Gjimshiti, Etrit

Vazhdoni leximin →